NovinkyPlatinová souprava

Kytička, která je již součastí soupravy lezěla dlouho v sáčku spolu s perličkami rozdělalná a čekala na svůj čas. A dočkala se. Souprava je na prodej.

489 detail 489 Platinová kytka s korálky slonová kost

Koule Zuzana

Už dlouho mě lákalo pustit se do koule zvané Zuzana, která je šitá s korálků zvaných Pohanka (a také ji tvarem připomíná), autorkou návodu je  Ivona Šuchmanové a je volně dostupný na internetu. Kolegyně Míla si přála dlouhý náhrdelník na rolák a tak jsem jí navrhla tuto kuličku. První pokus jsem rozpárala, neboť jsem nebyla s výsledkem úplně spokojená, ale už druhá modrá koule byla podle mých představ.12476012_925858407469501_619924295_n Takže jsem mohla konečně vyrobit tu kouli na objednávku. Kaplík na zakrytí řetízků se mi žádný velikostí nehodil, tak jsem ho ušila z pohankových korálků.

485-koule-zlata-vinova

K modré kuličce jsem také dodělala třásně, ale také i malinké náušnice. Tato souprava je na prodej!

486 koule Zuzana modrá se stříbrnou

Platinová plesová souprava

Na začátku prosince jsem dostala od své dvorní kadeřnice Pavly objednávku na soupravu šperků k budoucím, teprve šitým černým šatům. Základem garderoby byly béžově zlaté plesové střevíčky, které byly zdobené proplétáním do čverců. Takže nějaký šperk v květinovém tvaru nepřicházel do úvahy. Dlouho jsem si lámala hlavu, co vyrobit. Nakonec jsem použila pravoúhlý steh v řadách ze světle zlatého rokaju a světle platinových voskových korálků. Jen malinko jsem použila černý nejmenší rokajl. Pavla nemá ráda příliš plandavé náušnice, tak jsem udělala jen malinké čtverečky na puzetku a jednoduchý náramek! První šperky roku 2016 byly na světě!

488 Souprava na ples v paltinové s kapkou černé 488 čtverečky platina488 platina s voskovkami488 náhrdelník

Inspirace návody

Před koncem roku jsem začala s šitím šperků podle zveřejněného návodu, nějak se mi to zalíbilo nezatěžovat se vymýšlením, že jsem v tom také na začátku nového roku pokračovala. První pracovní týden v lednu mě ve skránce čekal pravidelný dvouměsíčník Korálki a v něm návod na Gotické náušnice od paní Soňi Glumbíkové. S malinkou úpravou jsem náušnice ušila se šedého Minidua, voskově bílé Pohanky a hematitového a bílého rokajlu.

490 šedobílé

Později jsem vyzkoušela i variantu  pěticípou a udělala z něj náhrdelník. Tato souprava je na prodej!

490 Šedá s hematitovou a bílou490 náhrdelník

Změněná varianta s fialovou

496 fialové496-soupr-detail

Dalším z návodů byla Pohanková hvězda od velice známé korálkářky Nely Kábelové, vzala jsem na ni kovové spiky a tyrkysovou pohanku a náušnice byly na světě. Náušnice jsou na prodej!

493 spiky a tyrkys

Zatím posledním "návodovým" počinem byly obšité rivolky opět dle Nely Kábelové zvané Rolling rivoli. Broušená rivolka je obšitá korálky Rula a pohankou. Já jsem pohanku tentokráte použila pouze na náhrdelník  a náušničky jsem ušila v menší variantě. Toto obšití se mi velmi líbilo a určitě jej vyzkouším také v jiných barevných variacích. Tato souprava je také na prodej!

494 bordo béžová494 Vínová rivoli se smetanovou494 náhrdelník

Můžou být také třeba bílé.... nebo stříbrná a black diamond

497 krystal Rivoli a bílá  497-2 bl.diamond a stříbrná

Půlkulaté spony

Dalším předvánočním přáním byla půlkulatá sponka, které vám udělá krásný ohon. Po dlouhém hledání jsem nakonec našla u jednoho prodejce kovový základ na tuto sponu a objednala. Sponky přišly "mezi svátky"  a hned jsem se na ně vrhla. Obšila jsem jednu malou a jednu větší sponu, bílými a černo šedými korálky. Zapínání těchto sponek je třeba trošku natrénovat, ale výsledek stojí za to!Tyto spony jsou i na objednávku ve vaší oblíbené barvě!

487 půlkulaté spony 487 spony487-1 detail487-2 detail

Červená velká a bílá malá......

502-1 červená mostová502 bílá mostová

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | diskuzní fórum | výměna odkazů