Novinky

Nejnovější šperky

2.7.2018

741 Surfin smaragdovo vínová

831 Zig Zag modrý PWAT

820 vínová se srříbrnou

822 Hnědozelená čelenka

825 mentolovo modrý kabošon se střapci

Slevy na Eshopu

9.8.2017

Slevy až 50 % na šperky v akciPlatinová souprava

Kytička, která je již součastí soupravy lezěla dlouho v sáčku spolu s perličkami rozdělalná a čekala na svůj čas. A dočkala se. Souprava je na prodej.

489 detail 489 Platinová kytka s korálky slonová kost

Koule Zuzana

Už dlouho mě lákalo pustit se do koule zvané Zuzana, která je šitá s korálků zvaných Pohanka (a také ji tvarem připomíná), autorkou návodu je  Ivona Šuchmanové a je volně dostupný na internetu. Kolegyně Míla si přála dlouhý náhrdelník na rolák a tak jsem jí navrhla tuto kuličku. První pokus jsem rozpárala, neboť jsem nebyla s výsledkem úplně spokojená, ale už druhá modrá koule byla podle mých představ.12476012_925858407469501_619924295_n Takže jsem mohla konečně vyrobit tu kouli na objednávku. Kaplík na zakrytí řetízků se mi žádný velikostí nehodil, tak jsem ho ušila z pohankových korálků.

485-koule-zlata-vinova

K modré kuličce jsem také dodělala třásně, ale také i malinké náušnice. Tato souprava je na prodej!

486 koule Zuzana modrá se stříbrnou

Platinová plesová souprava

Na začátku prosince jsem dostala od své dvorní kadeřnice Pavly objednávku na soupravu šperků k budoucím, teprve šitým černým šatům. Základem garderoby byly béžově zlaté plesové střevíčky, které byly zdobené proplétáním do čverců. Takže nějaký šperk v květinovém tvaru nepřicházel do úvahy. Dlouho jsem si lámala hlavu, co vyrobit. Nakonec jsem použila pravoúhlý steh v řadách ze světle zlatého rokaju a světle platinových voskových korálků. Jen malinko jsem použila černý nejmenší rokajl. Pavla nemá ráda příliš plandavé náušnice, tak jsem udělala jen malinké čtverečky na puzetku a jednoduchý náramek! První šperky roku 2016 byly na světě!

488 Souprava na ples v paltinové s kapkou černé 488 čtverečky platina488 platina s voskovkami488 náhrdelník

Inspirace návody

Před koncem roku jsem začala s šitím šperků podle zveřejněného návodu, nějak se mi to zalíbilo nezatěžovat se vymýšlením, že jsem v tom také na začátku nového roku pokračovala. První pracovní týden v lednu mě ve skránce čekal pravidelný dvouměsíčník Korálki a v něm návod na Gotické náušnice od paní Soňi Glumbíkové. S malinkou úpravou jsem náušnice ušila se šedého Minidua, voskově bílé Pohanky a hematitového a bílého rokajlu.

490 šedobílé

Později jsem vyzkoušela i variantu  pěticípou a udělala z něj náhrdelník. Tato souprava je na prodej!

490 Šedá s hematitovou a bílou490 náhrdelník

Změněná varianta s fialovou

496 fialové496-soupr-detail

Dalším z návodů byla Pohanková hvězda od velice známé korálkářky Nely Kábelové, vzala jsem na ni kovové spiky a tyrkysovou pohanku a náušnice byly na světě. Náušnice jsou na prodej!

493 spiky a tyrkys

Zatím posledním "návodovým" počinem byly obšité rivolky opět dle Nely Kábelové zvané Rolling rivoli. Broušená rivolka je obšitá korálky Rula a pohankou. Já jsem pohanku tentokráte použila pouze na náhrdelník  a náušničky jsem ušila v menší variantě. Toto obšití se mi velmi líbilo a určitě jej vyzkouším také v jiných barevných variacích. Tato souprava je také na prodej!

494 bordo béžová494 Vínová rivoli se smetanovou494 náhrdelník

Můžou být také třeba bílé.... nebo stříbrná a black diamond

497 krystal Rivoli a bílá  497-2 bl.diamond a stříbrná

Půlkulaté spony

Dalším předvánočním přáním byla půlkulatá sponka, které vám udělá krásný ohon. Po dlouhém hledání jsem nakonec našla u jednoho prodejce kovový základ na tuto sponu a objednala. Sponky přišly "mezi svátky"  a hned jsem se na ně vrhla. Obšila jsem jednu malou a jednu větší sponu, bílými a černo šedými korálky. Zapínání těchto sponek je třeba trošku natrénovat, ale výsledek stojí za to!Tyto spony jsou i na objednávku ve vaší oblíbené barvě!

487 půlkulaté spony 487 spony487-1 detail487-2 detail

Červená velká a bílá malá......

502-1 červená mostová502 bílá mostová

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | registrace | podmínky | diskuzní fórum | výměna odkazů